Apie mane

Internetinių svetainių kūrimas

Internetinių svetainių kūrimasSveiki, aš esu Linas, Gudaitis, Rūkas. Pirmą kartą, su personaliniais kompiuteriais, dar tuomet taip vadinamais IBM XT, susidūriau būdamas 7-erių ar 8-erių metų savo tėvo darbovietėje – virtuvinių keramikinių puodų gamykloje “Metingoje”.

Nuo tos akimirkos sunku buvo nesapnuoti to “pasaulio stebuklo” ir laukdavau kiekvienos progos, kol galėsiu vėl nukakti iki gamyklos paspaudinėt tuos, malonų garsą skleidžiančius, mygtukus su lotyniškomis raidėmis.

Jau nuo ankstyvųjų 1993-iųjų metų mano tėvas įsigyjo tuomet tikrą “stebuklą” nešiojamąjį kompiuterį su dar tuomet nematytu man 16 spalvų skystųjų kristalų ekranu. Taip prasidėjo mano pirmieji nespalvotieji Paint ir CorelDraw žingsniai…

Vėliau mano gyvenime sekė stacionarieji kompiuteriai su 0286, 0486 procesoriais, o dar 1995-96 m. tėvo dėka namie buvo įvestas internetas, kuris tais laikais buvo tikras “steuklas” ir tik telefono linijomis pasiekiamas modemu skambinant į Omnitel prisijungimo stotį…

Savo pirmąją asmeninę internetinę svetainę sukūriau dar 1995-aisiais. Tai buvo mažai informatyvi svetainė su asmeniniu prisistatymu, CGI lankytojų skaitliuku ir daug nuorodų į kitas to meto geriausias užsienio svetaines. Taip prasidėjo mano pažintis su HTML – internetinių svetainių naršyklėje atvaizdavimo kalba.

Didelį šuolį ir suvokimą informatikos srityje, davė studijos KTU Telekomunikacijų ir Elektronikos fakultete, kurios padėjo pagrindinius pamatus suvokiant interneto raidos ir technologijų vystymosi koncepciją bei viziją.